Accessibility Tools

Joninių šventė ir pučiamųjų orkestrų festivalis „Sidabriniai vasaros akordai“

Pabradėje 2023 m. birželio 23 d. vyko įspūdinga Joninių šventė. Šventės dalyvius džiugino ne tik puikus oras, gausybė veiklų, bet ir pučiamųjų orkestrų festivalis „Sidabriniai vasaros akordai“. Kaip ir kiekvienais metais, šventė buvo gyva ir pilna dalyvių, prekybininkų bei lankytojų.

Pačios stipriausios, kūrybiškiausios ir draugiškiausios yra tos bendruomenės, kurios kartu mini šventes ir išlaiko tradicijas. Tradicijų puoselėjimas suartina tautą. Pabradėje jau eilę metų gyvuoja graži tradicija – pučiamųjų orkestrų kultūros puoselėjimas.
Pabradės miesto kultūros centras jau dvyliktąjį kartą organizavo pučiamųjų orkestrų festivalį „Sidabriniai vasaros akordai“. Tai projektinis renginys, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Švenčionių rajono savivaldybė. Šio projekto sumanytojas, iniciatorius ir vadovas yra Bronislovas Vilimas.

 

jonines-2023Visus šventės dalyvius pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius ir kartu su Pabradės seniūne Ana Zingeriene simboliniais Joninių meduoliais-medaliais apdovanojo Jonus ir Janinas.
Graži Joninių tradicija – vainikėlių plukdymas. Visus susirinkusius į paupį plukdyti vainikėlių kvietė šokių kolektyvo „Gelmė“ merginos.
Po Jonų ir Janinų pagerbimo prasidėjo linksmoji šventės dalis – vakaro koncertas ir Joninių diskoteka kartu su žinomais atlikėjais – tai Edmundas ir Rimvydas Kučinskai, dainininkė Anžela Adamovič bei grupė „Blac Biceps“.
Joninių šventė buvo išties įspūdinga. Visiems buvo taip gera kartu, kad niekas neskubėjo skirstytis.
jonines-2023

Pirmieji scenoje pasirodė festivalio svečiai – Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ (vad. Albinas Kučinskas) ir Vilniaus universiteto lindihopo šokio grupė (vadovė Teresė Gritėnienė). Festivalį tęsė Pabradės fanfarinis orkestras (vad. Bronislovas Vilimas), solistė Diana Grochovskytė. Kartu su Pabradės fanfariniu orkestru pasirodė neatsiejama orkestro dalis – šokių grupė „Gelmė“ (vad. Agnė Rickevičienė). Po savo įspūdingo pasirodymo šeimininkai sceną užleido pučiamųjų instrumentų grupei „Buzzing lips“ (vad. Jurgis Dapšauskas). Pučiamųjų orkestro festivalį vainikavo pučiamųjų grupė „Instrumental Soul“, energinga, charizmatiška jaunuolių kompanija, nuspalvinanti bet kurį renginį ar šventę ryškiomis muzikos spalvomis.
Šventės metu vyko ir gausybė kitų užsiėmimų. Pabradiškius ir miesto svečius kvietė tradicinė tautodailės ir amatų mugė. Mažuosius šventės žiūrovus linksmino vaikų užimtumo kiemelis „Boružiukai“, kurio šeimininkai buvo kūrybingi ir energingi Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Jaunimui gamtos prieglobstyje veikė atvira jaunimo erdvė „Kūrybinės dirbtuvės“, kuri nestoko kūrybiškumo.

Image
Šventės organizatoriai Pabradės miesto kultūros centras ir Pabradės seniūnija nuoširdžiai dėkoja visiems šventės rėmėjams. Pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Švenčionių rajono savivaldybė. Kiti šventės rėmėjai: UAB „Intersurgical“, UAB „VD Pack“, UAB ,,Baloša“, UAB ,,Delmita“, UAB „Firidas“, UAB ,,Raginėlis“, UAB „Pabradės kartonas“, UAB „Cecilija“, cukrainė ,,Elkrak“. Informacinis rėmėjas – redakcija „Žeimenos krantai“.
Ačiū tariame asociacijos „Dubingėlė” vadovui, foto menininkui Vladui Šarėjui. Dėkojame šventės partneriams: UAB „Pabradės komunalinis ūkis“, Švenčionių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, dienos centrui „Kultūrų įkalnė“, Švenčionių miesto kultūros centrui.
Už Joninių laužą dėkojame Valstybinės miškų urėdijos Meškerinės girininkijos girininkui Valdui Ulevičiui ir Asvejos girininkijos eiguliui Romanui Grinkevič.
Už šventės saugumą dėkojame Švenčionių rajono policijos komisariatui.
Už techninę pagalbą ačiū tariame Nemenčinės valstybinės miškų urėdijos Pabradės padaliniui.
Nuoširdus ačiū visiems šventės savanoriams, kurie prisidėjo organizuojant šventę.
Informaciją parengė Pabradės miesto kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Rūta Baliukonienė
Nuotraukos Vlado Šarėjaus ir Pabradės miesto kultūros centro

Flex Banner